Movies
Ratings
124
Love AffairRated ★ 5.0
AtonementRated ★ 4.0
WimbledonRated ★ 4.0
10 Things I Hate About YouRated ★ 4.0
Love ActuallyRated ★ 4.0
The AttorneyRated ★ 5.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.0
The MatrixRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
AvatarRated ★ 5.0
The IslandRated ★ 3.0
Be With YouRated ★ 3.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
(500) Days of SummerRated ★ 5.0
Home AloneRated ★ 5.0
Black Hawk DownRated ★ 5.0
Les MisérablesRated ★ 5.0
SerendipityRated ★ 2.0
Alice in WonderlandRated ★ 3.0