Movies
Ratings
34
MementoRated ★ 3.5
Ode to My FatherRated ★ 3.0
20th Century GirlRated ★ 2.5
Crayon Shin-chan: The Adult Empire Strikes BackRated ★ 3.5
MatildaRated ★ 3.5
Your Name.Rated ★ 3.5
My Neighbor TotoroRated ★ 4.5
The Secret World of ArriettyRated ★ 3.5
Castle in the SkyRated ★ 4.0
PonyoRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 3.5
Spirited AwayRated ★ 3.5
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 3.5
Case Closed: The Million-Dollar PentagramRated ★ 3.0
Detective Conan: Black Iron SubmarineRated ★ 3.5
Detective Conan: The Bride of HalloweenRated ★ 4.0
The HandmaidenRated ★ 4.5
Kill BoksoonRated ★ 4.0
Life Is BeautifulRated ★ 3.0
On Your Wedding DayRated ★ 3.0