Movies
Ratings
15
The MatrixRated ★ 5.0
The Usual SuspectsRated ★ 5.0
King and the ClownRated ★ 3.5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0
Forrest GumpRated ★ 4.0
The Dark KnightRated ★ 3.0
AvatarRated ★ 4.0
New WorldRated ★ 3.0
InceptionRated ★ 4.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0
Nameless GangsterRated ★ 2.5
ShrekRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
TitanicRated ★ 3.5
Total RecallRated ★ 2.5