Movies
Ratings
109
Baby DriverRated ★ 4.5
ZodiacRated ★ 4.5
The Hurt LockerRated ★ 4.5
No Country for Old MenRated ★ 4.5
Gran TorinoRated ★ 4.0
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 4.0
Jurassic ParkRated ★ 4.5
AvatarRated ★ 4.0
The Man from NowhereRated ★ 4.0
RatatouilleRated ★ 4.5
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 3.5
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.5
The Blind SideRated ★ 4.0- Day & NightRated ★ 4.5
Pulp FictionRated ★ 4.5
Die HardRated ★ 4.0
The ShiningRated ★ 4.0
Cast AwayRated ★ 4.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
You Are the Apple of My EyeRated ★ 4.5