Movies
Ratings
682
Extreme JobRated ★ 4.5
Hard EightRated ★ 4.5
I Am Heath LedgerRated ★ 5.0
Dial M for MurderRated ★ 4.0
Doctor ZhivagoRated ★ 4.0
Captain PhillipsRated ★ 4.0
Blue StreakRated ★ 3.0
Easy RiderRated ★ 4.0
Close Encounters of the Third KindRated ★ 5.0
Mean StreetsRated ★ 4.0
Bonnie and ClydeRated ★ 5.0
Rebel Without a CauseRated ★ 4.0
SplashRated ★ 4.0
Miller's CrossingRated ★ 4.0
ElectionRated ★ 3.0
Hachi: A Dog's TaleRated ★ 3.0
Man of SteelRated ★ 3.0
World War ZRated ★ 3.0
DamageRated ★ 4.0
Silver Linings PlaybookRated ★ 3.0