Movies
Ratings
100
3 IdiotsRated ★ 5.0
GravityRated ★ 5.0
V for VendettaRated ★ 5.0
The Matrix RevolutionsRated ★ 4.5
The Truman ShowRated ★ 5.0
Black SwanRated ★ 4.0
Memories of MurderRated ★ 5.0
OldboyRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 5.0
Star Trek: GenerationsRated ★ 3.5
AvatarRated ★ 5.0
I Am SamRated ★ 5.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0
The Bucket ListRated ★ 5.0
FuryRated ★ 4.0
Iron ManRated ★ 5.0
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 4.5
HulkRated ★ 3.5
The Man from NowhereRated ★ 5.0