Movies
Ratings
119
The Butterfly EffectRated ★ 4.5
Pearl HarborRated ★ 4.5
Jurassic ParkRated ★ 4.0
Pretty WomanRated ★ 4.5
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 4.0
Murder in the FirstRated ★ 4.0
Brokeback MountainRated ★ 4.5
The Silence of the LambsRated ★ 5.0
My Sister's KeeperRated ★ 4.0
TrainwreckRated ★ 4.0
GattacaRated ★ 4.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.5
The Last EmperorRated ★ 4.0
Green LanternRated ★ 3.5
Robin Hood: Prince of ThievesRated ★ 4.5
The Sixth SenseRated ★ 4.5
Sleepless in SeattleRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 4.5
The Man in the Iron MaskRated ★ 4.0
LeonRated ★ 5.0