Movies
Ratings
288
2001: A Space OdysseyRated ★ 5.0
The Day After TomorrowRated ★ 4.0
Boogie NightsRated ★ 5.0
Chungking ExpressRated ★ 4.0
The Color of MoneyRated ★ 4.0
Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 5.0
Rocky IIRated ★ 3.0
Gone with the WindRated ★ 4.0
The Evil DeadRated ★ 5.0
Fist of LegendRated ★ 2.0
GoldfingerRated ★ 4.0
Shallow GraveRated ★ 4.0
Dead Man WalkingRated ★ 4.0
Carlito's WayRated ★ 4.0
Friday the 13thRated ★ 4.0
Point BreakRated ★ 4.0
Ghostbusters IIRated ★ 3.0
U-571Rated ★ 4.0
True LiesRated ★ 3.0
A Better Tomorrow IIRated ★ 4.0