Movies
Ratings
323
FrantzRated ★ 5.0
Hedwig and the Angry InchRated ★ 3.5
MaudieRated ★ 4.5
The Battleship IslandRated ★ 4.5- Hear MeRated ★ 4.0

Hot Young BloodsRated ★ 2.5
Step Up RevolutionRated ★ 4.0
The Time Traveler's WifeRated ★ 3.5
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.5
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2Rated ★ 4.0
Sea FogRated ★ 3.0
Warm BodiesRated ★ 3.0
Train to BusanRated ★ 4.0
Rough CutRated ★ 2.0
CloserRated ★ 4.0
The Spy: Undercover OperationRated ★ 4.0
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1Rated ★ 3.5
Step Up 3DRated ★ 3.0
Step Up 2: The StreetsRated ★ 3.0- ActressesRated ★ 2.0