Movies
Ratings
66
The PianistRated ★ 4.5
SnowpiercerRated ★ 4.0
A Clockwork OrangeRated ★ 5.0
Monsters, Inc.Rated ★ 3.0
Kung Fu HustleRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0
WALL-ERated ★ 3.5
ChicagoRated ★ 3.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 4.5
Little Miss SunshineRated ★ 0.5
Hedwig and the Angry InchRated ★ 5.0
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 5.0
200 Pounds BeautyRated ★ 3.0
3 IdiotsRated ★ 3.5
Rough CutRated ★ 3.0
The Social NetworkRated ★ 3.5
Be With YouRated ★ 3.5
King KongRated ★ 3.0
UpRated ★ 3.5
How to Train Your DragonRated ★ 5.0