Movies
Ratings
28
Billy ElliotRated ★ 4.0
The King's SpeechRated ★ 4.0
UpRated ★ 5.0
The Secret World of ArriettyRated ★ 4.5
Love ActuallyRated ★ 5.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 4.5
HelplessRated ★ 4.0
GladiatorRated ★ 4.0
Love LetterRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 5.0
Cyrano AgencyRated ★ 4.0
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 4.0
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
GravityRated ★ 4.0
The Sixth SenseRated ★ 4.0
Spirited AwayRated ★ 4.0
August RushRated ★ 3.0
OldboyRated ★ 4.5
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
About TimeRated ★ 4.5