Series
Ratings
58
원피스 1기Rated ★ 5.0- Dooly the Little DinosaurRated ★ 3.5
원피스 13기 : 임펠다운Rated ★ 5.0- 신 도라에몽Rated ★ 2.5
원피스 12기 : 샤본디제도, 여인섬Rated ★ 5.0
원피스 11기 : 스릴러바크Rated ★ 5.0- 원피스 10기 : 에니에스로비 PART3Rated ★ 5.0
- 원피스 9기 : 에니에스로비 PART2Rated ★ 5.0
- 원피스 7기 : 워터세븐 PART2Rated ★ 5.0
- 원피스 5기Rated ★ 4.0
- 원피스 8기 : 에니에스로비 PART1Rated ★ 5.0
- 원피스 6기 : 워터세븐 PART1Rated ★ 4.5
Attack on TitanRated ★ 3.5- 원피스 4기Rated ★ 4.5

Weightlifting Fairy Kim Bok-jooRated ★ 4.5
The Legend of the Blue SeaRated ★ 4.0
MonstarRated ★ 4.0
Shut Up Flower Boy BandRated ★ 2.0
Let's Eat Season 2Rated ★ 5.0- White ChristmasRated ★ 4.0