Movies
Ratings
165
Romeo + JulietRated ★ 4.0
Red CliffRated ★ 4.0
Kung Fu HustleRated ★ 4.0
The Matrix RevolutionsRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.5
Toy StoryRated ★ 5.0
The MatrixRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.5
My Neighbor TotoroRated ★ 3.0
Ghost in the Shell 2: InnocenceRated ★ 5.0
I Am LegendRated ★ 3.5
Star Wars: Episode III - Revenge of the SithRated ★ 3.5
Man of SteelRated ★ 5.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IRated ★ 4.5
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 5.0- Whispering CorridorsRated ★ 3.0
- Death BellRated ★ 3.0
A Chinese Odyssey Part Two: CinderellaRated ★ 4.0
HeroRated ★ 5.0