Movies
Ratings
593- D.O.A.Rated ★ 4.5
GaslightRated ★ 4.5
The Big SleepRated ★ 4.5
The Big LebowskiRated ★ 4.0
The Postman Always Rings TwiceRated ★ 4.0
The Battle of AlgiersRated ★ 4.5
La CérémonieRated ★ 4.5
Rome, Open CityRated ★ 4.5
Le DoulosRated ★ 4.5
Gone GirlRated ★ 4.0
The Girl with the Dragon TattooRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.0
Se7enRated ★ 4.5
The Last DetailRated ★ 4.5
My Blueberry NightsRated ★ 4.5
Tazza: The High RollersRated ★ 4.0
The President's Last BangRated ★ 4.0
The Last House on the LeftRated ★ 4.0
Thelma & LouiseRated ★ 4.0
La Bête HumaineRated ★ 5.0