Movies
Ratings
89
Life Is BeautifulRated ★ 4.0
Ju-on: The GrudgeRated ★ 4.5
Tibetan DogRated ★ 4.5
One Cut of the DeadRated ★ 4.0
John Wick: Chapter 2Rated ★ 4.0
John WickRated ★ 3.5
CreedRated ★ 3.5
GoldRated ★ 3.5
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 3.5
Haute CuisineRated ★ 3.0
The Imitation GameRated ★ 3.5
Tinker Tailor Soldier SpyRated ★ 3.5
3 IdiotsRated ★ 4.5
A Clockwork OrangeRated ★ 3.5
Wall StreetRated ★ 3.5
The Great EscapeRated ★ 4.0
The King's SpeechRated ★ 4.0
PlatoonRated ★ 3.5
Finding NemoRated ★ 4.0
The UnforgivenRated ★ 3.0