Movies
Ratings
64
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.0

OldboyRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.0
Iron Man 3Rated ★ 4.0
The Usual SuspectsRated ★ 4.0
The MatrixRated ★ 4.0
About TimeRated ★ 4.0
Cinema ParadisoRated ★ 3.5
InterstellarRated ★ 2.5
The Dark KnightRated ★ 4.5
InceptionRated ★ 4.0

The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 2.5
Inglourious BasterdsRated ★ 5.0
Ocean's ElevenRated ★ 4.0
Taken 2Rated ★ 3.0
ThorRated ★ 4.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 5.0
LucyRated ★ 3.0
Django UnchainedRated ★ 5.0