Movies
Ratings
95

Architecture 101Rated ★ 4.0
OblivionRated ★ 4.5
District 13: UltimatumRated ★ 3.5
Good Will HuntingRated ★ 3.0
Music and LyricsRated ★ 3.5
Dallas Buyers ClubRated ★ 3.5
Ocean's ThirteenRated ★ 4.5
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 3.5
Prince of Persia: The Sands of TimeRated ★ 3.5
Casino RoyaleRated ★ 3.5
MoneyballRated ★ 4.0

Fists of LegendRated ★ 3.0
Transporter 3Rated ★ 4.5
The King's SpeechRated ★ 3.5

The HolidayRated ★ 3.0
Ocean's ElevenRated ★ 5.0
Cast AwayRated ★ 4.0
Live Free or Die HardRated ★ 4.5
Mission: ImpossibleRated ★ 4.0
Ip ManRated ★ 4.0