Movies
Ratings
703

WhiplashRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
My Love, My BrideRated ★ 3.5

WishRated ★ 4.0
A PromiseRated ★ 3.5
Corpse BrideRated ★ 3.0

ChefRated ★ 4.0

Ode to My FatherRated ★ 3.5
What to Expect When You're ExpectingRated ★ 3.5
PushRated ★ 2.5
Guardians of the GalaxyRated ★ 3.5

Cracked Eggs and NoodlesRated ★ 3.0

HopeRated ★ 3.5

Volcano HighRated ★ 3.0

Marrying the MafiaRated ★ 3.5
This Means WarRated ★ 3.5
Charlie's AngelsRated ★ 4.0
Star TrekRated ★ 3.5

Fast FiveRated ★ 3.5
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 3.0