Movies
Ratings
1677
Queen Rock MontrealRated ★ 3.5
The Devil Wears PradaRated ★ 3.5
Hardcore HenryRated ★ 3.0
Crime 101Rated ★ 2.0
Die HardRated ★ 3.5
Sultana's DreamRated ★ 3.0
Paris, TexasRated ★ 4.0
Two ProsecutorsRated ★ 4.5
It's Such a Beautiful DayRated ★ 3.5
Kill Bill: The Whole Bloody AffairRated ★ 4.5
A Serbian FilmRated ★ 2.0
Salò, or the 120 Days of SodomRated ★ 3.5- Emesis BlueRated ★ 3.5

Reflection in a Dead DiamondRated ★ 3.5
Comrades: Almost a Love StoryRated ★ 3.5
Life of PiRated ★ 4.5
MemoriaRated ★ 5.0
Asian Corridor In HeavenRated ★ 3.5
Enter the VoidRated ★ 2.5

MasqueradeRated ★ 4.0