Movies
Ratings
23
The Boy and the BeastRated ★ 5.0
OldboyRated ★ 3.5
Summer WarsRated ★ 5.0
WALL-ERated ★ 5.0
The Pursuit of HappynessRated ★ 5.0

Begin AgainRated ★ 5.0
Sister Act 2: Back in the HabitRated ★ 2.5
Slumdog MillionaireRated ★ 5.0
The PatriotRated ★ 5.0

The Man from NowhereRated ★ 4.0
World War ZRated ★ 3.0
Midnight DinerRated ★ 5.0
Kung Fu HustleRated ★ 4.0
The AvengersRated ★ 5.0
Terminator GenisysRated ★ 3.0
Sherlock: The Abominable BrideRated ★ 5.0
3 IdiotsRated ★ 5.0

Secret SunshineRated ★ 4.0
Unlocking SherlockRated ★ 5.0

AssassinationRated ★ 5.0