Movies
Ratings
145
Captain America: Civil WarRated ★ 3.5
Dark CityRated ★ 4.0
WALL-ERated ★ 5.0
World War ZRated ★ 4.0
The Great GatsbyRated ★ 4.5
Enemy at the GatesRated ★ 5.0
UpRated ★ 5.0
The PianistRated ★ 5.0
TroyRated ★ 5.0
The IslandRated ★ 5.0

WhiplashRated ★ 4.5
Schindler's ListRated ★ 5.0
JumanjiRated ★ 5.0
Star Wars: Episode III - Revenge of the SithRated ★ 5.0

A Company ManRated ★ 3.5
The Truman ShowRated ★ 5.0
Mr. & Mrs. SmithRated ★ 4.5

SunflowerRated ★ 4.5
Spider-Man 3Rated ★ 4.0
Batman BeginsRated ★ 5.0