Movies
Ratings
35
Monsters, Inc.Rated ★ 5.0
Train to BusanRated ★ 4.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 5.0

WhiplashRated ★ 5.0
TwentyRated ★ 4.0

A Moment to RememberRated ★ 4.5
August RushRated ★ 5.0
Black SwanRated ★ 4.0

I Saw the DevilRated ★ 4.0

Architecture 101Rated ★ 5.0

Begin AgainRated ★ 5.0

MementoRated ★ 4.5
CubeRated ★ 4.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 5.0
The Truman ShowRated ★ 4.5
Notting HillRated ★ 5.0
If OnlyRated ★ 5.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 5.0

My Sassy GirlRated ★ 5.0
New WorldRated ★ 5.0