Movies
Ratings
22
Batman BeginsRated ★ 5.0
Cowboy Bebop: The MovieRated ★ 5.0
The GodfatherRated ★ 5.0

The Good, The Bad, The WeirdRated ★ 4.0
August RushRated ★ 4.0

SnowpiercerRated ★ 3.0

Princess MononokeRated ★ 4.0

Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 4.0

Spirited AwayRated ★ 5.0
AvatarRated ★ 5.0

Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 5.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
The Dark Knight RisesRated ★ 5.0

Architecture 101Rated ★ 3.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IRated ★ 4.0