Movies
Ratings
108
Modern TimesRated ★ 4.5
Mamma Mia!Rated ★ 5.0
The Big ShortRated ★ 3.5
No Strings AttachedRated ★ 3.5

CartRated ★ 3.5
La La LandRated ★ 4.5
Black SwanRated ★ 4.0
Loving VincentRated ★ 5.0
SpotlightRated ★ 4.5

The MercilessRated ★ 3.5
Ocean's EightRated ★ 5.0
Oki's MovieRated ★ 4.5

JaneRated ★ 5.0

OldboyRated ★ 4.5

Nymphomaniac: Vol. IIRated ★ 4.5

MasqueradeRated ★ 3.5
SearchingRated ★ 5.0

The Truth BeneathRated ★ 4.5
Crush and BlushRated ★ 4.0
Sex and the CityRated ★ 4.5