Movies
Ratings
103

WhiplashRated ★ 3.5
TwentyRated ★ 5.0

ChefRated ★ 4.0
Insidious: Chapter 2Rated ★ 2.0
Inside Llewyn DavisRated ★ 4.0
Lullaby for PiRated ★ 3.5

Hot Young BloodsRated ★ 1.0
Sky of LoveRated ★ 3.5
The DescentRated ★ 3.0
MaleficentRated ★ 3.5
Breakfast at Tiffany'sRated ★ 5.0
PapermanRated ★ 4.0
ElysiumRated ★ 4.0
Don JonRated ★ 3.5
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 4.5
The Imitation GameRated ★ 4.0
L: Change the WorldRated ★ 3.5
LucyRated ★ 3.5
The DreamersRated ★ 4.0
Non-StopRated ★ 3.5