Movies
Ratings
97
The AttorneyRated ★ 4.5

The HandmaidenRated ★ 3.5

Inside MenRated ★ 4.5
The Age of ShadowsRated ★ 4.5

The FortressRated ★ 4.5
FrozenRated ★ 5.0

My PaparottiRated ★ 3.0
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the WardrobeRated ★ 3.0

MasqueradeRated ★ 5.0
Home Alone 2: Lost in New YorkRated ★ 4.0
The Man from EarthRated ★ 4.0

MementoRated ★ 5.0

The ClassicRated ★ 5.0
Vanilla SkyRated ★ 4.0
Cinderella ManRated ★ 4.0
Kung Fu HustleRated ★ 3.0
Ice AgeRated ★ 3.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.0
Billy ElliotRated ★ 4.0
AVP: Alien vs. PredatorRated ★ 2.0