Movies
Ratings
140

A Hard DayRated ★ 3.5
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
Pride & PrejudiceRated ★ 5.0
The NeighborsRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IIRated ★ 4.0
Harry Potter and the Chamber of SecretsRated ★ 4.0

Miss GrannyRated ★ 4.0
Cast AwayRated ★ 4.0
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 4.0
Harry Potter and the Sorcerer s StoneRated ★ 4.5
Princes and PrincessesRated ★ 4.0
GarfieldRated ★ 3.5
The Polar ExpressRated ★ 3.0
The Nightmare Before ChristmasRated ★ 4.0

The Cat ReturnsRated ★ 4.0

ShrekRated ★ 3.5
Kung Fu PandaRated ★ 3.5
Late BlossomRated ★ 3.5
Love LetterRated ★ 4.0