Movies
Ratings
376
Hector and the Search for HappinessRated ★ 4.0
The WailingRated ★ 3.0

When Marnie Was ThereRated ★ 4.0
A Bittersweet LifeRated ★ 3.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.0
Kahlil Gibran's The ProphetRated ★ 4.5
PapermanRated ★ 4.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Mission: Impossible - Rogue NationRated ★ 4.0
Insidious: Chapter 3Rated ★ 3.5
Insidious: Chapter 2Rated ★ 4.0
Inside OutRated ★ 4.5
GravityRated ★ 4.0
Little ManRated ★ 4.0
Independence DayRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5
TedRated ★ 3.5
Big Hero 6Rated ★ 4.5
The Cabin in the WoodsRated ★ 4.0
The StrangersRated ★ 3.5