Movies
Ratings
154
Nicholas on HolidayRated ★ 2.0

The PiratesRated ★ 3.0
Iron Man 3Rated ★ 3.5
Lady Gaga: On the EdgeRated ★ 1.0

MementoRated ★ 4.0

The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.0
CarsRated ★ 3.0
Cloudy with a Chance of Meatballs 2Rated ★ 3.0
Hotel TransylvaniaRated ★ 3.0
BraveRated ★ 4.0
WALL-ERated ★ 5.0
Kick-AssRated ★ 4.0

WonderRated ★ 4.5
Who Am IRated ★ 5.0
Arpeggio of Blue Steel -Ars Nova DC-Rated ★ 5.0
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the WardrobeRated ★ 4.0
Cloudy with a Chance of MeatballsRated ★ 3.5
The Karate KidRated ★ 2.0
The Dark Knight RisesRated ★ 3.5
Spider-ManRated ★ 4.0