Movies
Ratings
21

OldboyRated ★ 4.5
InterstellarRated ★ 4.5
InceptionRated ★ 5.0

The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 4.5

The ThievesRated ★ 4.0
Transformers: Age of ExtinctionRated ★ 4.5

AssassinationRated ★ 4.0

VeteranRated ★ 4.5

Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 4.5
The Maze RunnerRated ★ 4.0

WhiplashRated ★ 4.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 4.0
The AttorneyRated ★ 4.5

Tazza: The Hidden CardRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0

Ode to My FatherRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5

Begin AgainRated ★ 5.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 3.0