Movies
Ratings
170
GravityRated ★ 4.5
BlindnessRated ★ 3.5
DrumlineRated ★ 3.5

Radio StarRated ★ 3.0
Independence DayRated ★ 3.5
The IntouchablesRated ★ 2.5
Coach CarterRated ★ 3.5

Cold EyesRated ★ 2.5

The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.0
AmadeusRated ★ 1.5
The Fault in Our StarsRated ★ 2.5

Source CodeRated ★ 4.5

The Front LineRated ★ 4.0
The Bourne UltimatumRated ★ 3.0
High School MusicalRated ★ 4.0

Voice of a MurdererRated ★ 4.0
The TerminalRated ★ 3.0
The Princess DiariesRated ★ 3.5

MementoRated ★ 4.5
Sister ActRated ★ 4.0