Movies
Ratings
167

A Tale of Two SistersRated ★ 4.5
Aooni The AnimationRated ★ 3.0
The Parent TrapRated ★ 4.5
Marie AntoinetteRated ★ 4.0
PaprikaRated ★ 4.0

The HandmaidenRated ★ 4.5

Once Upon a Time in a BattlefieldRated ★ 3.0

Shrek 2Rated ★ 3.0
InsidiousRated ★ 3.0
The Phantom of the OperaRated ★ 4.5
Sister ActRated ★ 4.5
Little NicholasRated ★ 3.5
Alvin and the ChipmunksRated ★ 3.0
Madagascar: Escape 2 AfricaRated ★ 4.0
AladdinRated ★ 4.0

My Teacher, Mr. KimRated ★ 2.0
TwilightRated ★ 2.0
The Garden of WordsRated ★ 2.5

Pan's LabyrinthRated ★ 3.5
Shutter IslandRated ★ 4.0