Movies
Ratings
229
Dallas Buyers ClubRated ★ 4.5
Billy ElliotRated ★ 5.0
JawsRated ★ 3.5
Revolutionary RoadRated ★ 4.5
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 3.5
Ode to My FatherRated ★ 4.0
April StoryRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 4.0
American BeautyRated ★ 4.5
Comrades: Almost a Love StoryRated ★ 5.0
One Fine Spring DayRated ★ 4.5
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
The UnforgivenRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.5
The Great GatsbyRated ★ 3.5
Edge of TomorrowRated ★ 4.0
One Flew Over the Cuckoo's NestRated ★ 5.0
New WorldRated ★ 4.0
Christmas in AugustRated ★ 4.5