Movies
Ratings
18

The Man from NowhereRated ★ 4.5

The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 4.0

Miracle on 1st StreetRated ★ 3.0
Monsters UniversityRated ★ 4.5
12 Years a SlaveRated ★ 4.0
New WorldRated ★ 5.0
The Chronicles of Narnia: Prince CaspianRated ★ 2.5

For the EmperorRated ★ 2.5

Whatcha Wearin'?Rated ★ 2.5
Pretty WomanRated ★ 4.0

WhiplashRated ★ 5.0
UpRated ★ 4.5
Charlie's AngelsRated ★ 4.0
World War ZRated ★ 3.0
The Social NetworkRated ★ 3.0
Now You See MeRated ★ 3.0
Iron Man 3Rated ★ 5.0
The Sixth SenseRated ★ 4.5