Movies
Ratings
1714
EternityRated ★ 4.5
Summer Time Machine BluesRated ★ 3.5
The Lives of OthersRated ★ 4.5
InsomniaRated ★ 3.5

By Quantum Physics: A Nightlife VentureRated ★ 1.5
The IntouchablesRated ★ 4.0
BossRated ★ 1.5

No Other ChoiceRated ★ 4.5
MorbiusRated ★ 2.5
FrankensteinRated ★ 4.0

Next Door NeighborRated ★ 2.5
The Fall 4K re-mastered versionRated ★ 4.0
Avatar: Fire and AshRated ★ 4.0
SiratRated ★ 2.0

Honey and CloverRated ★ 2.5
Return to Never LandRated ★ 2.5
How to Train Your DragonRated ★ 5.0
F1: The MovieRated ★ 4.5
SupermanRated ★ 3.5
The OutlawRated ★ 1.0