Movies
Ratings
620

Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.5
The TerminalRated ★ 3.5
Even if This Love Disappears From the World TonightRated ★ 2.0
What Did You Eat Yesterday?Rated ★ 3.5
Top Gun: MaverickRated ★ 4.5

Porco RossoRated ★ 4.5
The Flavor of Green Tea Over RiceRated ★ 3.5
Story of a Love AffairRated ★ 2.5

Joint Security AreaRated ★ 3.5
The Road HomeRated ★ 3.0
Drive My CarRated ★ 2.5
Hard EightRated ★ 3.5
Phantom ThreadRated ★ 4.5
After HoursRated ★ 3.5

Fallen AngelsRated ★ 3.5
Great ExpectationsRated ★ 3.0

Ashes of Time ReduxRated ★ 4.0
IrezumiRated ★ 3.0
A Summer DressRated ★ 2.5
Little DeathRated ★ 2.5