Movies
Ratings
26
MudRated ★ 4.5
The AviatorRated ★ 4.5
Captain America: The First AvengerRated ★ 3.0
Silver Linings PlaybookRated ★ 3.5
The HuntRated ★ 4.5
MommyRated ★ 4.5
The Hot ChickRated ★ 3.0
Slumdog MillionaireRated ★ 4.5
The Wolf of Wall StreetRated ★ 4.5
Dallas Buyers ClubRated ★ 4.0

We Need to Talk About KevinRated ★ 4.5
Jerry MaguireRated ★ 4.0

Sleepless in SeattleRated ★ 4.0
Cinema ParadisoRated ★ 4.5
The Tree of LifeRated ★ 4.5
Frances HaRated ★ 4.5
Inside JobRated ★ 4.5

Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 4.5

Blue Is The Warmest ColorRated ★ 4.5
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5