Movies
Ratings
155
The Dark Knight RisesRated ★ 3.5
IrreversibleRated ★ 3.5
Blue VelvetRated ★ 4.0
The KingRated ★ 4.5
LolitaRated ★ 4.0
Ocean's TwelveRated ★ 3.5
PsychoRated ★ 4.5
Scream 2Rated ★ 4.0
Rear WindowRated ★ 4.5
The Godfather: Part IIRated ★ 4.5
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
I Know What You Did Last SummerRated ★ 3.5
Mr. & Mrs. SmithRated ★ 4.0
Back to the Future Part IIRated ★ 4.5
To Catch a ThiefRated ★ 3.5
Kill Bill : Vol. 2Rated ★ 3.5
From Dusk Till DawnRated ★ 3.5
Purple NoonRated ★ 4.5
The King of ComedyRated ★ 4.0
The Lady VanishesRated ★ 3.5