Movies
Ratings
149
Green BookRated ★ 4.5
MommyRated ★ 5.0
SpotlightRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 5.0
AvatarRated ★ 5.0
DunkirkRated ★ 4.0
V for VendettaRated ★ 4.0
Inside Llewyn DavisRated ★ 3.5
FrankRated ★ 3.5
No Country for Old MenRated ★ 3.0
BoyhoodRated ★ 4.0
La La LandRated ★ 5.0
HerRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 3.0
Big Hero 6Rated ★ 3.5
New WorldRated ★ 4.0
The First TimeRated ★ 3.5
Just My LuckRated ★ 3.5
This Means WarRated ★ 3.5
Friends with BenefitsRated ★ 4.0