Movies
Ratings
29
G.I. Joe: The Rise of CobraRated ★ 4.0
Ode to My FatherRated ★ 5.0
Les MisérablesRated ★ 5.0
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 5.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 5.0
Northern Limit LineRated ★ 5.0
MasqueradeRated ★ 5.0
Sea FogRated ★ 4.0
One on OneRated ★ 3.5
Nureyev & Friends: A Gala TributeRated ★ 3.5
Thread of LiesRated ★ 4.0
The AttorneyRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5
Ocean's ElevenRated ★ 0.5
Begin AgainRated ★ 1.0
Love, RosieRated ★ 1.5
Transformers: Revenge of the FallenRated ★ 4.5
UnbrokenRated ★ 1.5
Belle & SebastianRated ★ 1.0