Movies
Ratings
292
The Emperor in AugustRated ★ 5.0
Darkest HourRated ★ 1.5
WaterlooRated ★ 3.5
Land of MineRated ★ 3.5
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 4.0
NapoleonRated ★ 3.0
The Front LineRated ★ 3.0
Schindler's ListRated ★ 4.5
FailanRated ★ 3.0
Les MisérablesRated ★ 2.0
MidsommarRated ★ 3.0
Fight ClubRated ★ 3.0
Decision to LeaveRated ★ 5.0
MoneyballRated ★ 4.0
ArrivalRated ★ 5.0
The Big ShortRated ★ 4.0
ExhumaRated ★ 3.5
The ClassicRated ★ 1.5
HuntRated ★ 4.0
Escape from MogadishuRated ★ 3.0