Movies
Ratings
100
The DepartedRated ★ 4.0
MementoRated ★ 4.0
Memories of MurderRated ★ 4.0
The PrestigeRated ★ 3.5
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 5.0
The Man from EarthRated ★ 5.0
MoonlightRated ★ 3.0
2012Rated ★ 4.0
21Rated ★ 4.0
LimitlessRated ★ 4.0
Good Will HuntingRated ★ 4.0
12 Angry MenRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 5.0
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Death NoteRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
AssassinationRated ★ 3.0
Fermat's RoomRated ★ 4.0
The IslandRated ★ 4.0