Movies
Ratings
100
Back to the FutureRated ★ 5.0
Rain ManRated ★ 5.0
Man of SteelRated ★ 2.0
Die HardRated ★ 5.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.0
The Silence of the LambsRated ★ 5.0
Million Dollar BabyRated ★ 4.0
MiseryRated ★ 3.0
Mr. & Mrs. SmithRated ★ 4.0
The TerminalRated ★ 4.0
CliffhangerRated ★ 3.0
Spirited AwayRated ★ 3.0
Dirty HarryRated ★ 4.0
ShrekRated ★ 3.0
Love ActuallyRated ★ 3.0
School of RockRated ★ 4.0
The Dark Knight RisesRated ★ 5.0
MasqueradeRated ★ 5.0
Mr. Holland's OpusRated ★ 4.0
Total RecallRated ★ 3.0