Movies
Ratings
1293
The Usual SuspectsRated ★ 5.0
The IllusionistRated ★ 4.0
The GooniesRated ★ 5.0
The Chronicles of Narnia: Prince CaspianRated ★ 3.5
HannibalRated ★ 2.5
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-RabbitRated ★ 4.0
Snow DogsRated ★ 2.0
Race to Witch MountainRated ★ 2.0
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 5.0
WALL-ERated ★ 5.0
AmadeusRated ★ 5.0
Dark ShadowsRated ★ 1.5
Groundhog DayRated ★ 5.0
Alien: ResurrectionRated ★ 0.5
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No TalesRated ★ 1.5
PoseidonRated ★ 2.0
LucyRated ★ 2.0
Mr. DeedsRated ★ 2.0
Space JamRated ★ 1.5
Transformers: Dark of the MoonRated ★ 1.0