Movies
Ratings
107
A Farewell to ArmsRated ★ 5.0
8½Rated ★ 5.0
Little Forest: Summer/AutumnRated ★ 3.0
The Kid with a BikeRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0
Home AloneRated ★ 5.0
You Are the Apple of My EyeRated ★ 3.0
Fantastic Beasts and Where to Find ThemRated ★ 2.5
The HandmaidenRated ★ 0.5
CarolRated ★ 0.5
SpartacusRated ★ 4.5
LolitaRated ★ 3.5
Barry LyndonRated ★ 3.5
Full Metal JacketRated ★ 5.0
The World of ApuRated ★ 5.0
AparajitoRated ★ 5.0
Pather PanchaliRated ★ 5.0
My Sassy GirlRated ★ 4.0
A Streetcar Named DesireRated ★ 4.5
BasquiatRated ★ 4.5