Movies
Ratings
37 12 Years a SlaveRated ★ 5.0 12 Years a SlaveRated ★ 5.0
 Captain America: The First AvengerRated ★ 5.0 Captain America: The First AvengerRated ★ 5.0
 Cloudy with a Chance of MeatballsRated ★ 2.0 Cloudy with a Chance of MeatballsRated ★ 2.0
 Monsters UniversityRated ★ 5.0 Monsters UniversityRated ★ 5.0
 The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 5.0 The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 5.0
 The Hunger Games: Catching FireRated ★ 5.0 The Hunger Games: Catching FireRated ★ 5.0
 Alice in WonderlandRated ★ 5.0 Alice in WonderlandRated ★ 5.0
 MaleficentRated ★ 5.0 MaleficentRated ★ 5.0
 WALL-ERated ★ 4.0 WALL-ERated ★ 4.0
 DerangedRated ★ 3.0 DerangedRated ★ 3.0
 Tidal WaveRated ★ 2.0 Tidal WaveRated ★ 2.0
 The HimalayasRated ★ 3.0 The HimalayasRated ★ 3.0
 Big Hero 6Rated ★ 5.0 Big Hero 6Rated ★ 5.0
 SilencedRated ★ 2.5 SilencedRated ★ 2.5
 ChefRated ★ 4.0 ChefRated ★ 4.0
 TwilightRated ★ 4.0 TwilightRated ★ 4.0
 The Imitation GameRated ★ 4.0 The Imitation GameRated ★ 4.0
 A Violent ProsecutorRated ★ 3.5 A Violent ProsecutorRated ★ 3.5
 DivergentRated ★ 3.0 DivergentRated ★ 3.0
 The AttorneyRated ★ 4.0 The AttorneyRated ★ 4.0