Movies
Ratings
79
Wolf ChildrenRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
Final Fantasy VII: Advent ChildrenRated ★ 5.0
5 Centimeters Per SecondRated ★ 5.0
Sword of the StrangerRated ★ 4.0
Millennium ActressRated ★ 5.0
The Disappearance of Haruhi SuzumiyaRated ★ 5.0
Aachi and SsipakRated ★ 4.0
From Up on Poppy HillRated ★ 5.0
Event HorizonRated ★ 5.0
One Piece: Karakuri Castle's Mecha Giant SoldierRated ★ 5.0
Ghost in the Shell 2: InnocenceRated ★ 5.0
Crayon Shin-chan: Super-Dimmension! The Storm Called My BrideRated ★ 4.0
Over the HedgeRated ★ 5.0
A Letter to MomoRated ★ 5.0
Neon Genesis Evangelion: Death & RebirthRated ★ 5.0
Iron ManRated ★ 5.0
The Place Promised in Our Early DaysRated ★ 5.0
R2B: Return to BaseRated ★ 3.0
Iron Man 3Rated ★ 5.0