Movies
Ratings
355
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
The InternRated ★ 4.5
Inside OutRated ★ 5.0
AssassinationRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
The InternshipRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 5.0
Blade RunnerRated ★ 3.5
Jurassic WorldRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0
The King's SpeechRated ★ 5.0
Wolf ChildrenRated ★ 3.5
About TimeRated ★ 5.0
MaleficentRated ★ 4.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 5.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.5
Big Hero 6Rated ★ 5.0
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 4.0
BoyhoodRated ★ 4.5