Movies
Ratings
22
Big Hero 6Rated ★ 4.5
Tidal WaveRated ★ 4.0
The IntouchablesRated ★ 4.0
HerRated ★ 5.0
GravityRated ★ 5.0
The Man from EarthRated ★ 4.5
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 3.5
The Face ReaderRated ★ 3.5
MasqueradeRated ★ 4.0
BoyhoodRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 3.5
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 3.5
InterstellarRated ★ 3.5
3 IdiotsRated ★ 4.5
The ThievesRated ★ 4.0
May 18Rated ★ 3.5
The Imitation GameRated ★ 3.5
The AttorneyRated ★ 4.5
The Matrix RevolutionsRated ★ 4.5