Movies
Ratings
18
WhiplashRated ★ 5.0
MasqueradeRated ★ 3.0
Detective Conan: The Dimensional SniperRated ★ 3.5
Cries and WhispersRated ★ 2.5
Pirates of the Caribbean: At World's EndRated ★ 4.5
My Scary GirlRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 4.5
Les MisérablesRated ★ 4.5
One on OneRated ★ 5.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 4.5
X-MenRated ★ 5.0
Belle & SebastianRated ★ 5.0
SunnyRated ★ 5.0
The Amazing Spider-Man 2Rated ★ 4.5
Begin AgainRated ★ 5.0
The Social NetworkRated ★ 4.5
GladiatorRated ★ 5.0
Love, RosieRated ★ 5.0